Vážený pán kolega, asi prvýkrát v histórii tohto parlamentu som zažil také obhajovanie korupcie, ktoré hraničilo až so stotožnením sa s korupciou. Povedali ste doslova, že čo aký boj proti korupcii, komu to už len zdvihne životnú úroveň. Naozaj to bolo prvýkrát v tomto parlamente a od bývalého predsedu parlamentu ma to dosť mrzí.

Povedali ste, že máme na veľa vecí rozličné pohľady. Nechcel som byť osobný, ale ja som počúval v parlamente v minulosti o tom, že všetky tie desiatky miliárd, čo sa naliali do zdravotníctva navyše oproti tomu, čo sme tam vedeli dať my, že sa na to netreba vraj pýtať ani pána Valentoviča, ani pána Rašiho, ale vás. A ma to napadlo vtedy, keď som stretával v útrobách parlamentu tam, kde má prístup iba predseda a podpredsedovia, pána Širokého, dokonca mal prístup, mám pocit, s autom aj tam, kde nemal prístup Janko Slota. A to by som potreboval niekedy takú pokojnú odpoveď, že ako to s tým zdravotníctvom, kde tie peniaze nevieme vycítiť v žiadnej nemocnici, a boli to naozaj desiatky miliárd, je.

Spomínali ste, že nás ľudia odmietli. Voľbami v roku 2010 ste získali dohromady na základe vašej tzv. sociálnej politiky 71 mandátov proti 79 tých, ktorí chceli predstavovať alternatívu. Koho tu ľudia odmietli? Pri všetkej tej sociálnej politike ste nie pri moci. Lebo takto ľudia vyhodnotili váš sociálny štát.

Ešte dve poznámky. Od roku, myslím, 1990 nie sme Národné zhromaždenie, ale Národná rada a Ján Pavol II. vojde do histórie okrem svojej neskutočnej charizmy aj tým, že spolu s Reganom porazili komunizmus.

Ďakujem.

Klávesové skratky

j predch. príspevok k nasled. príspevok