Ďakujem za slovo. Pre nás, čo sme tu boli aj v minulom volebnom období, táto plamenná reč nie je ani prvá a určite ani nebude posledná v tomto volebnom období.

Pán kolega Paška, radi by sme aj dane dolu, aj odvody dolu, veľmi radi. Ale čo musíme urobiť najskôr po vašej vláde, je tú stíhačku, to Slovensko, ktoré ste vy nasmerovali strmhlav dolu, to Slovensko, ktoré ste nasmerovali do katastrofy, vyrovnať a ustabilizovať. Vaše tzv. sociálne riešenia, vaše štvorročné vládnutie prinieslo Slovensku dvakrát deficit mínus 8 %. Ešte raz, mínus 8 % a sme v Grécku.

Aký ste nechali stav verejných financií v tomto roku, akú dieru ste nechali v štátnom rozpočte? Naše podľa vás zlé riešenia vám dali prestretý stôl v roku 2006, štátnu kasu plnú. A vy ste statočne míňali, rozhadzovali a zadlžovali tých, nad ktorými dnes roníte krokodílie slzy a bijete sa za nich akože do pŕs. Tak toto je silná káva.

Čo sa týka tej hypotéky a zadlžovania, pán Paška, hypotéku na bývanie, keď si zoberie rodina, áno, na bývanie áno, ale brať si pôžičku a zadlžovať sa na hýrenie, na toto si žiadna zodpovedná slovenská rodina žiadnu pôžičku nezoberie.

A viete, pán Paška, chváliť sa rastom HDP, rastom, na ktorý si nekresťansky požičiate a zadlžíte budúce generácie, tak s týmto by som sa teda ja, s takýmto rastom, vôbec nechválil.

Klávesové skratky

j predch. príspevok k nasled. príspevok