Len krátko. Viete, včera tu zazneli ku večeru už také návrhy, také poznámky o tom, že sú tupé názory a treba si urobiť poriadok v hlave. Takýmito výrokmi nás tu kŕmila opozícia. Mám dojem, že niektorí by to skutočne potrebovali, aby si urobili poriadok v hlave, ale budem reagovať krátko.

Pani poslankyňa Sárközy, ja som tu minulé volebné obdobie nebol, v tomto období som poslancom za Slovenskú národnú stranu a vyslovil som svoj názor. Tak ma nevťahujte do minulého obdobia.

Pán poslanec Kahanec, všimol som si, že čím sedíte vyššie, tým ste väčší odborník. Vy v podstate reagujete na všetko, vy ste skutočne odborník na všetky problémy, ktoré sú riešené v parlamente. Ale chcem vám pripomenúť, že ružové okuliare, vy, keď ste boli v koalícii, vo vláde, tie ste nasadili vy. Minuli ste úžasné peniaze, obrovské peniaze na kampaň, aby ste nahnali ľudí do druhého piliera. Tak si to teraz budete musieť postupne aj vylízať.

Pán poslanec Šimko, nechajme to na občanov, nech sa slobodne rozhodnú, či zostanú, alebo nezostanú. My máme za úlohu im len vysvetliť, a to koalícia veľmi odborne robí, vysvetliť riziká, ktoré zostávajú, alebo sú, pokiaľ budú naďalej v druhom pilieri. Vy ich len mýlite. Veď, preboha, porozprávajte sa s občanmi vo svojom najbližšom okolí, v rodinách. Veď nikto vám nemôže uveriť.

Klávesové skratky

j predch. príspevok k nasled. príspevok