Ďakujem pekne, pán predseda. Ja len krátko by som chcela zareagovať k faktickým poznámkam.

Áno, uvedomujem si, pani kolegyňa Vaľová, že sa pripravuje, však sme to počuli, nový zákon o sociálnych službách, ale veľmi dobre viem z terénu, že, a to mi môžu potvrdiť mnohí, ktorí sedia v tomto parlamente a buď boli zaangažovaní, alebo sú sami poskytovateľmi, alebo majú blízke osoby, ktoré sú poskytovateľmi, že tieto zariadenia krvácajú, a dobré, kvalitné zariadenia, ktoré fungujú už 10, 14 rokov, častokrát sú už na pokraji síl s financovaním základných vecí.

Uvedomujem si aj to, že veľmi často sa stretávame s nejednoznačným znením alebo s medzerami v zákone, ktoré aj napriek veľmi úprimnej snahe vytvoriť v legislatívnom procese kvalitný predpis prejavia sa nedostatky až po uvedení do praxe. A myslím si, že táto moja novela je taká apolitická a je zameraná tak pomôcť ľuďom, že nemali by ste mať problém ju podporiť veľkoryso do prijatia účinnosti nového zákona, lebo sa tým zachránia nielen klienti, ale sa tým zachránia aj pracovné miesta. A ide o stovky pracovných miest a o stovky klientov na celom Slovensku.

Srdečne ďakujem za podporu pani poslankyni Radičovej aj Sabolovej, nebudem to, samozrejme, komentovať, je to tak, ako to povedali, tak to aj ja vidím a cítim.

A ešte raz vás prosím, dámy a páni z vládnej koalície, urobte gesto voči občanovi a podporte túto novelu zákona o sociálnej pomoci. Ďakujem pekne.

Klávesové skratky

j predch. príspevok k nasled. príspevok