Ďakujem pekne, pán predseda. Ešte pre upresnenie, lebo kolegovia mi pripomenuli, že nebolo jednoznačne text zákona, v ktorom dávam pozmeňovák, tak upresňujem, že je to v čl. I bod 8, V, § 58b ods. 7. To len pre upresnenie.

A teraz reakcia na pána poslanca Ondruša. No, pán poslanec, to včerajšie hlasovanie vás usvedčilo, že vy nechcete implementovať Lisabon. Dokonca vy, keď ste boli pri moci, tak ste mali veľa času od decembra 2009, ste mali rok a pol na to, aby ste realizovali Lisabonskú zmluvu v praxi. Toto sa neudialo. My za vás suplujeme túto prácu. A paradoxne, vy ju odmietate. Takže teraz sa ukazuje skutočne, kto chce presadzovať slovenské záujmy na európskej úrovni a kto nie.

Naposledy sa to ukázalo aj vo výbore pre európske záležitosti, keď sme hovorili o harmonizácii daňových základov pre právnické osoby, kedy hlasovala len koalícia a nie opozícia.

A pri týchto hlasovaniach sa skutočne oddeľujú skutky a činy od slov. Pri týchto hlasovaniach sa skutočne ukazuje, kto to myslí vážne s presadzovaním našich záujmov.

Ďakujem.

Klávesové skratky

j predch. príspevok k nasled. príspevok