Ďakujem pekne za reakcie. Možno začnem tak skôr od konca a chcem sa spýtať pána poslanca Jurčíka, či si myslí, že táto diskusia odvčera večera je tak zmysluplná a tak vecná, že nie je to zbytočne prežutý čas.

Pánovi poslancovi Chrenovi chcem povedať, že ja nespochybňujem vôľu občanov, ale nechcem, aby sa čísla stali demagógiou, lebo 25 % účasti na voľbách s 90-percentým vyjadrením, áno, je vždy len 25 % voličov, ktorí chcú túto zmenu, a myslím, že kolega Galbavý to veľmi pekne naznačil. Čokoľvek sa ich opýtate, čo nepoznajú, nevidia a kde máte viacej peňazí, tak ako netreba.

Pán poslanec Viskupič, nie som presvedčená, že moje vystúpenie bolo rozporuplné, lebo ja si myslím, že v pléne by sme mali diskutovať, ale mali by sme diskutovať vecne o tom, či má zmysel mať 150 poslancov, 100 poslancov, 50 poslancov, či vôbec je treba, aby sme mali nejakých poslancov v Národnej rade. Čiže ak budeme vecne diskutovať a nebudeme tu rozoberať, či ministerstvo hospodárstva predkladá také a onaké návrhy zákonov a či sú legislatívne dobré a nie, toto považujem za totálnu hlúposť a nadbytočnosť tejto rozpravy.

A že som dala procedurálny návrh, si myslím, že tak ako hovoríte, každý má právo na názor, diskutujme o tom, diskutujme aj v pléne, ale vecne, ale ak tu má byť takáto diskusia a nie je ničím podložená, len takou debatičkou, tak potom si myslím, že procedurálny návrh vrátiť, nepokračovať v rokovaní je správny.

Klávesové skratky

j predch. príspevok k nasled. príspevok